18/08/2022

nopercled.lv

Kvalitatīvs apgaismojums nenāk labāk nekā ar LED ierīci.

Ekrāna tehnoloģiju salīdzināšana

Vispirms tas bija plazma pret LCD.

Plazmas televizoru raksturīgais trūkums tomēr lika ražotājiem izgudrot citu, labāku tehnoloģiju. Plazmas televizoru attēla kvalitāte ir lieliska, taču to sasniegšanai tie patērē pārāk daudz enerģijas. Mūsdienu pasaulē, kur enerģijas resursu ir maz, elektroniskajām ierīcēm vajadzētu būt energoefektīvām. Plazmas televizors tika nodots metāllūžņos, un ir nepieciešama jauna tehnoloģija.

LED vai gaismu izstarojošā diode nav jauna tehnoloģija.

LED spuldzes ir izmantotas citu apgaismojuma materiālu vietā, jo tur ir maz enerģijas. Tos var arī viegli integrēt elektroniskajās shēmās, padarot tās par ideālu kvēlspuldžu un dienasgaismas spuldžu aizstājēju modernākās ķēdēs.

Plazmas televizori piedāvāja labāku attēla kvalitāti nekā LCD televizori, jo izmantotais panelis var radīt savu gaismu. Panelis sastāv no vairākām šūnām, kas satur īpašu gāzi vai plazmu. Šī plazma spīd vēlamajā krāsā, kad caur to iziet strāva. Tikmēr LCD televizoriem ir jābūt aizmugures apgaismojumam, jo ​​panelis nespēj radīt pats savu gaismu. Tas padara LCD televizorus mazāk efektīvus, jo gaisma, kas nāk no aizmugures gaismas, nav pareizi izkliedēta.

LED televizoru ražotāji

Plazmas televizoriem aizņēmās ideju izveidot paneli, kas pats varētu ražot savu gaismu. Bet tā vietā, lai izmantotu plazmas šūnas, gaismas diodes televizoros ir LED šūnas. Katru šūnu veido trīs gaismas diode, krāsa sarkana, zaļa un zila. Atcerieties, ka jebkura šo trīs krāsu kombinācija rada visas esošās krāsas. Krāsu kombinācija tiek veikta, pārejot uz trīs gaismas diodēm dažādu intensitāti. Tā rezultātā visiem LED televizoriem ir augsta krāsu precizitāte.

Gaismas diodes televizori nekavējoties kļuva populāri, un sākās diskusijas par LCD pret LED. LED televizori ir dārgāki nekā LCD televizori, lai gan tie patērē mazāk enerģijas. Tomēr pagaidām elektrības izmaksas nelīdzsvaro LED televizora izmaksas. Bet sagaidāms, ka tuvākajā nākotnē šie jaunie televizori kļūs lētāki.

Pastāv zināmas neskaidrības par LED apgaismotajiem LCD televizoriem un LED televizoriem. Gaismas diožu apgaismotie LCD televizori joprojām ir LCD televizori, un tikai tos LED izmanto kā aizmugures apgaismojumu. Tie ir lētāki, kā arī patērē mazāk enerģijas, taču attēla kvalitāte nav tik laba kā patiesajiem gaismas diodes televizoriem.

Ja plazma pret LCD ietver cenu par enerģijas patēriņu, LCD pret LED ietver enerģijas patēriņu, salīdzinot ar attēla kvalitāti. Ja vēlaties televizoru, kas patērē mazāk enerģijas un nodrošina labāku attēla kvalitāti, jums jāizvēlas LED televizors.

Olans Dantess ir rakstnieks blogam Tech-Vs-Tech, kas pārskata visus jaunākos sīkrīkus, tos savstarpēji savienojot. E-lasītāju, televīzijas, datoru un planšetdatoru salīdzināšana ļauj efektīvi noteikt, kurš produkts ir vislabākais tādam patērētājam kā jūs. Lasiet vairāk salīdzinājumu, piemēram, iepriekšminēto, apmeklējot emuāru tūlīt.